![]() 393 Հինգշաբթի, 02 ապրիլի, 2020 թ., 08:20 Հանրապետության տարածքում՝ Ապրիլի 2-4-ին, 6-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ապրիլի 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վրկ։ Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։ Երևան քաղաքում՝ Ապրիլի 2-4-ին, 6-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում մինչև 14-17մ/վրկ արագությամբ։ Ապրիլի 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երևան քաղաքի ապրիլի 2-ի բազմամյա կլիմայական տվյալներ · Օդի առավելագույն ջերմաստիճան 26.00C (2001թ.) · Օդի նվազագույն ջերմաստիճան -2.50C (2003թ.) · Օդի միջին օրական ջերմաստիճան 10.70C Եղանակային առաջիկա կանխատեսումներին ծանոթանալու համար այցելեք այստեղ: |