«ՌԴ-ից Հայաստան վերադառնալու միակ միջոցը մնում է օդային ճանապարհը». Արման Բաբաջանյան
![]() 485 Ուրբաթ, 03 ապրիլի, 2020 թ., 00:40 ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ռուսաստանից Հայաստան վերադառնալ ցանկացող մեր քաղաքացիներին. անսալով իմ կոչին՝ բազմաթիվ մեր հայրենակիցներ շարունակում են կապվել ինձ հետ՝ ՌԴ-ից Հայաստան վերադառնալու հնարավորության վերաբերյալ տեղեկություն ստանալու համար: Ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ Ռուսաստանի հարավում (Սոչի, Ադլեր, Կրասնոդար և այլն) տարբեր ուղևորատար տրանսպորտային ավտոմեքենաներով գտնվող մեր քաղաքացիների ավտոմեքենաներով վերադարձը Ռուսաստանից դեպի Վրաստան անհնար է: Ցամաքային մուտքը Լարսի անցակետից այս պահին անորոշ ժամանակով փակ է: Միակ միջոցը Հայաստան վերադառնալու մնում է օդային ճանապարհը, որի ուղղությամբ ՌԴ-ում մեր դեսպանատունը Հայաստանի կառավարության հետ համատեղ փորձում է իրականացնել չարտերային չվերթ[ներ] առաջիկա երկուշաբթի և կամ երեքշաբթի օրերին: Բոլոր վարորդները, եթե ցանկանում են օդային ճանապարհով վերադառնալ Հայաստան, պետք է ամրագրեն իրենց տոմսերը ՌԴ-ում մեր դեսպանատան հետ, ժամանեն Մոսկվա, որպեսզի հնարավորություն ունենան նշված չարտերային հնարավորությունից օգտվելով վերադառնալ Հայաստան: Տեղեկացնեմ, որ շարունակում եմ հավաքել Ռուսաստանի տարբեր քաղաքներ արտագնա աշխատանքի մեկնած անելանելի կացության մեջ հայտնված մեր քաղաքացիների մասին տեղեկությունները: Դրանք փոխանցում եմ ՌԴ մեր դեսպանին, Ռուսաստանում անելանելի կացության մեջ հայտնված ՀՀ քաղաքացի մեր հայրենակիցների վերադարձը Հայրենիք կազմակերպելու համար»: |