Նախագահին մնացել է 6 օր․ ի՞նչ որոշում կկայացնի Արմեն Սարգսյանը․ «Ժողովուրդ»
![]() 374 Երեքշաբթի, 05 մայիսի, 2020 թ., 08:45 «Ժողովուրդ»-ը գրում է․ «ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը դեռ չի շտապում ստորագրել Ազգային ժողովի կողմից ընդունած «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքը և դրան հարակից օրենքների փաթեթը: Ավելին՝ այն նախագահի աշխատակազմի կողմից ենթարկվում է փորձաքննության: Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ի պատասխան «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցին, նշեցին. «Ազգային ժողովի ընդունած «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքը և դրան հարակից օրենքների փաթեթը հանրապետության նախագահի աշխատակազմը ստացել է ս.թ. ապրիլի 21-ին: Փաթեթը ստորագրելու համար նախագահին մնացել է 6 օր, սակայն չի բացառվում, որ կրկին օգտվի Սահմանադրությամբ իրեն վերահապահված հնարավորությունից և այս նախագծի սահմանադրականությունը վիճարկի ՀՀ Սահմանադրական դատարանում»: Մանրամասները՝ թերթի համարում։ |