«Պատմե՞մ՝ ոնց էր Քաղավիացիայի պաշտոնյան Սերժ Սարգսյանի անվտանգության աշխատակցի հետ Լիբանանից ադամանդ բերում»․ Դ․ Իոաննիսյան
![]() 452 Շաբաթ, 16 մայիսի, 2020 թ., 08:45 «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ հիմնադիր, ծրագրերի համակարգող, Հանրային խորհրդի անդամ Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Կոռուպցիոներ փեսան, ասում են, ադամանդների «լեվիյ» բիզնես ունենալու մեջ է մեղադրել Նիկոլ Փաշինյանին։ Պատմե՞մ, թե ոնց էր քաղավիացիայի կոմիտեի մի պաշտոնյա (որի մասին Նիկոլ Փաշինյանը նախորդ ասուլիսին ասում էր, որ գործից հազիվ են հանել), Սերժ Սարգսյանի անվտանգության մի հայտնի աշխատակցի հետ Լիբանանից ադամանդ բերում։ Այո, դա քաղավիացիայի այն աշխատակիցն էր, որը ԱԱԾ-ի միջոցով զեկուցում էր, որ «Տաթևիկ Ռևազյանը RyanAir-ի պահակի հետ է բանակցում» (ձևակերպումը Փաշինյանինն է)։ Իրենք երկիրը թալանում էին, գիտեն, թե կարող են բոլորին կոռուպցիոներ ներկայացնեն»։ |