Տուժած ոլորտների ցանկն ընդլայնվել է
![]() 617 Հինգշաբթի, 04 հունիսի, 2020 թ., 14:20 Կառավարության որոշմամբ՝ ընդլայնվել է կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման ութերորդ միջոցառման շրջանակը, ներառելով հետևյալ ոլորտները. * Մանածագործական արտադրատեսակների արտադրություն * փայտանյութի մշակում, փայտից, խցանակեղևից, ծղոտից և հյուսկեն նյութերից արտադրատեսակների արտադրություն, բացի կահույքից * թղթի և թղթե արտադրատեսակների արտադրություն * ռետինե և պլաստմասսե արտադրատեսակների արտադրություն * համակարգիչների, էլեկտրոնային և օպտիկական սարքավորանքի արտադրություն * էլեկտրական սարքավորանքի արտադրություն * ձեռնարկատիրական գործունեությանն օժանդակող վարչարարական և լրացուցիչ այլ գործունեություն * համակարգիչների, անձնական օգտագործման և կենցաղային արտադրատեսակների նորոգում * ֆիզիկական առողջության պահպանման հետ կապված գործունեություն: Դիմումները կընդունվեն հունիսի 6-ից։ |