«Կոստանյանն իր տեղակալ-քարտուղարուհուն (Էմիլ Բաբայանին) պետական միջոցներով բնակարան էր «նվիրել» նորակառույց շենքում»․ Արմեն Դանիելյան
![]() 333 Երեքշաբթի, 09 հունիսի, 2020 թ., 18:10 ՀՀ գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Արմեն Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Դեռ մեկ տարի առաջ խոսելով պարգևավճարների մասին գրել էի... Տեղերն ու դերերը երբեք չփորձեք խառնել… քանզի նախկին պաշտոնյաների պարգևավճարների չափերն անհաշվելի էին, և բացի դա նրանք իրենց «սիրելիներին» կամ «սիրուհիներին» պետական բյուջեի միջոցներից՝ օրենքի տառի պահպանմամբ որպես պարգևավճար նվիրում էին ոչ միայն ավտոմեքենաներ, թանկաժեք արդուզարդ, այլ նաև էլիտար բնակարաններ… Հ.Գ. Նախկին գլխավոր դատախազ գևորգ կոստանյանն իր տեղակալ-քարտուղարուհուն /էմիլ բաբայանին/ 2014թ. հոկտեմբերի 3-ին պետական միջոցներով 31.593.575 դրամ արժողությամբ 118.55 քմ մակերեսով բնակարան էր «նվիրել» Երևան քաղաքի Ադոնցի 8 հասցեի նորակառույց շենքում: |