«Տղա եղե՛ք»․ Անի Խաչատրյանը՝ Գրիգոր Երիցյանին
![]() 329 Չորեքշաբթի, 24 հունիսի, 2020 թ., 13:10 Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանը, արձագանքելով «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գրիգոր Երիցյանի՝ Դավիթ Խաժակյանին ուղղված ելույթին, ասաց․ «Լավ կլիներ՝ պարոն Խաժակյանի դիմաց խոսեիք։ Պարոն Խաժակյանն ասաց, որ գնում է 6-րդ վարչություն, որովհետև կանչել են։ Պարո՛ն Երիցյան, վերջերս որդեգրել եք մի քաղաքականություն՝ միշտ բոլորի հետևից եք խոսում․ տղա եղե՛ք»։ Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ Գրիգոր Երիցյանը դիտարկումներ էր ներկայացրել Դավիթ Խաժակյանի ելույթի հետ կապված՝ մասնավորապես ասելով․ «Ցավում եմ, որ մեր ավագանու կազմում կան գործընկերներ, ովքեր հանրային պաշտոնը դիտարկում են որպես արտոնություն։ Ո՞նց կլինի՝ իրավապահները համարձակվել են հարցաքննության կանչել մեր ընդդիմադիր գործընկերոջը, իսկ ո՞վ ասաց, որ մենք օրենքից վեր ենք․․․ Տեսեք էդ գործչի վերաբերմունքն ավագանու նկատմամբ՝ եկավ, իրա գովազդն արեց, թողեց գնաց»։ |