«Էս աղետալի պահին միտինգ չեմ անում, մեքենաս լվացել, տաքսի եմ քշում»․ Մանվել Խաչատրյան
![]() 332 Շաբաթ, 11 հուլիսի, 2020 թ., 10:00 Կ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի դերասան Մանվել Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Հարգելի ու սիրելի շատ տաղանդաշատ կոլեգաներ, ոչ մեկի չնեղացնելով խնդրում եմ համբերություն ունեցեք, ճիշտ գնահատեք պահը, կորոնավիրուսը աղետ է, ոչ մեկ իր հոպարի տանից չի բերել վիրուսը։ Իսկ աղետի պայմաններում միտինգ անելը կարծում եմ վնասարար է մեր երկրի ապագայի համար, ես էլ աղետի պատճառով զրկվել եմ մի քանի աշխատանքից, ինքս էլ վարձով եմ ապրում (բայց 55 հազարանոց համեստ բնակարանում, ոչ թե 150000-ում) ու էս աղետալի պահին միտինգ չեմ անում, այլ մեքենաս լվացել, տաքսի եմ քշում)։ Կներեք, բայց ոչ մեկիդ էլ ինձանից վեր չեմ դասում, օրինակ 88-ի երկրաշարժից հետո ոչ մեկ ռեստորան բացել չէր տալիս, չէ որ հիմա էլ մեր հայրենակիցներն են մահանում։ Եթե շատ դժվար ա, հաշվեհամար ուղարկեք, մեկս մյուսիս օգնենք, մինչև դուրս գանք այս աղետալի իրավիճակից։ |