«Քոչարյանն առնվազն մի քանի անգամ թեժ գարուններ և աշուններ է խոստացել»․ ԱԺ պատգամավոր
![]() 349 Երեքշաբթի, 11 օգոստոսի, 2020 թ., 22:30 Արման Բաբաջանյանը լրագրողի դիտարկմանը, թե իշխանության նախկին ներկայացուցիչներ Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանն ակտիվացել են՝ սոցիալ-տնտեսական սրացման ֆոնին, նկատել է, որ նրանք, 2018 թվականից ի վեր, մերթընդմերթ ակտիվություն են ցուցաբերում՝ անկախ սրացումներից։ «Թե՛ Ռոբերտ Քոչարյանի, թե՛ Սերժ Սարգսյանի՝ նույնիսկ փողոցային ճանապարհով իշխանության գալու նրանց նկրտումներն ու մտադրություններն ինձ համար զավեշտի ժանրից են, որովհետև երկուսին, ըստ էության, միավորում է լեգիտիմության տոտալ բացակայությունը, և նրանք երբևէ չեն հենվել հանրային աջակցության, լեգիտիմության հիմքի վրա։ Մինչդեռ Հայաստանում որակական այնպիսի փոփոխություն է տեղի ունեցել, որ առանց անհրաժեշտ վստահության անհնար է իշխանություն վերադարձնելու որևէ նկրտում և հավակնություն ունենալ»,- «Ֆակտոր»-ի եթերում նշել է Արման Բաբաջանյանը։