Պրիգոժինը քննադատել է Սպիվակովին՝ Լուկաշենկոյի շնորհած պարգևը մերժելու համար
Պրոդյուսեր Իոսիֆ Պրիգոժինը մեկնաբանել է դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովի՝ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի պարգևած Ֆրանցիսկոս Սկորոնի շքանշանից հրաժարվելու որոշումը:
«Պարգևը շնորհվել է Սպիվակովի մարդասիրության համար, նրա նվաճումների համար: Նա հանդիսանում է այդ շքանշանի տերը, որպես մի անձ, ով մշակութային կամուրջ է մեր երկրների և ժողովուրդների միջև»,- ասել է նա:
Ըստ պրոդյուսերի՝ Սպիվակովի որոշումը թյուրմացություն է առաջացնում, քանի որ այս դեպքում նա կարող էր հրաժարվել այլ երկրների պարգևներից, որտեղ նույնպես տեղի են ունենում «ոչ ստանդարտ իրավիճակներ»: