«Աննա Դանիբեկյանը մեր արդարադատության «հայելին է»». Արմեն Դանիելյան
![]() 308 Երեքշաբթի, 08 սեպտեմբերի, 2020 թ., 21:20 ՀՀ գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Արմեն Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Դատաիրավական համակարգն «անկոտրում» մնաց «իր բարձունքում»... Երկար ու ձիգ տարիներ ծաղրել է և դեռ շարունակում է ծաղրել ժողովրդին... Ո՛չ մի փոփոխություն, ո՛չ մի զգոնություն. այդ ոլորտում համատարած «անտերություն» է... Հ. Գ. Իսկ Աննա Դանիբեկյանը մեր արդարադատության «հայելին է», որի կերպարում արտացոլված է անորոշությունը, վախը և ոչ պրոֆեսիոնալիզմը... Հենց Աննա Դանիբեկյանի խունացած և նավթալինոտ տիպաժն է, որ օր օրի ավելի է խորացնում իշխանությունների և դատաիրավական համակարգի նկատմամբ անվստահությունը... Այսօր ակնհայտ է, որ այդ համակարգը գտնվում է խորը դեպրեսիոն ճգնաժամի մեջ... Ոչինչ չի փոխվել կամ, եթե անգամ փոխվել է, փոխվել է դեպի վատը, շատ վատը... Այդ համակարգն սպասումների մեջ է, ոմանց շրթունքները «կոռուպցիայի» քաղցի պակասից հոգեվարքի մեջ է... Երբեք չէի ցանկանա ո՛չ այս մասին մտածել և ո՛չ էլ բարձրաձայնել... Բայց, ցավոք, լրջանալ է պետք... Ընդամենը տեղին է հիշել «էշին նստելը մի այիբ է, իջնելը՝ երկու» ժողովրդական խոսքը: Մնացյալը՝ հաջորդիվ...»: |