«Արցախա-ադրբեջանական սահմանի ողջ եկայնքով շարունակվում են մարտական գործողությունները». Ա. Հովհաննիսյան
![]() 479 Երկուշաբթի, 28 սեպտեմբերի, 2020 թ., 17:15 «Այս պահի դրությամբ արցախա-ադրբեջանական սահմանի ողջ եկայնքով շարունակվում են մարտական գործողությունները՝ տարբեր ինտենսիվությամբ: Առավոտյան նշեցինք, որ Ադրբեջանը հրետանու միջոցների մեծաքանակ կիրառությամբ նոր հարձակումներ է սկսել, որոնք ՀՀ ԶՈՒ-ն հետ է մղում՝ հակառակորդին պատճառելով զգալի կորուստներ: Րոպեներ առաջ ԱՀ ՊՆ-ն հրապարակեց տեսանյութեր, որ հարավային ուղղությամբ լայնածավալ հարձակողական գործողությունները հետ են մղվել՝ ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կորցրել է ևս 11 զրահատեխնիկա»,- հայտարարեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Ա. Հովհաննիսյանը: «Հրետանու կիրառությունը բավականին մեծ էր, հրետակոծվել են նաև հյուսիսային հատվածի հայկական բնակավայրերը՝ Մարտակերտը, հարակից բնակավայրերում կրակի տակ են ընկել նաև լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները»,- հավելեց Հովհաննիսյանը: Նա ասաց, որ հակառակորդի կորուստները ճշտվում են: Հայկական կողմի վիրավորների թիվը 120-ի սահմանում է: |