«Ադրբեջանը 6 օրում ոչ մի արդյունքի չի հասել. 2-3 օր անց իրավիճակը կթեթևանա սահմանին». Խոդարյենոկ. «Ժողովուրդ»
![]() 396 Շաբաթ, 03 հոկտեմբերի, 2020 թ., 09:35 Ադրբեջանական բանակը 6 օրում չի կատարել իր առաջադրանքներից որևէ մեկը. «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում նման տեսակետ է արտահայտել ռուս ռազմական փորձագետ Միխայիլ Խոդարյենոկը: «Պետք է ուղիղ ասել, որ Ադրբեջանը ծրագրավորել, կազմակերպել և սկսել է իրականացնել հարձակողական ծրագիր: Եկեք նայենք՝ վեց օրը շատ է, թե քիչ: Եթե հաշվի առնենք, որ երեք օրում Կարմիր բանակը վերցրել է Կենիգսբերգը, ապա վստահ կարող ենք ասել, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը չեն կատարել անգամ օրվա առաջադրանքները: Ոչ մի ցուցադրելի արդյունք չկա, չեն կարողացել վերցնել ո՛չ Ֆիզուլին, ո՛չ Մարտակերտը, և, հետևաբար, ոչ մի առաջադրանք չի կատարվել»,- կարծիք հայտնեց նա: Ավելին, ռազմական փորձագետի խոսքով՝ ադրբեջանական կողմի ռազմական պաշարները ևս սպառվում են, և 2-3 օր անց իրավիճակը կթեթևանա սահմանին»: Մանրամասները՝ թերթի համարում: |