ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպանը հայտարարել Է, որ Բաքվում ղարաբաղյան հարցը լուծված են համարում
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խնդիրը լուծված է և այն այլևս Ադրբեջանի առջև դրված չէ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլ օղլին:
«Սա զինադադար չէ, սա ղարաբաղյան հարցի լուծումն է։ Բաքվի առջև այլևս նման խնդիր չկա, այդ խնդիրն արդեն չկա, այն լուծված է»,- ասել է նա:
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 9-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը համատեղ հայտարարություն են ստորագրել Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների լիակատար դադարեցման մասին: