«Եթե սրանք բացակայում են ոստիկանի համազգեստից, ապա ձեր դիմաց օլիգարխի էշի տղա է». Նարեկ Մալյան
![]() 544 Կիրակի, 22 նոյեմբերի, 2020 թ., 20:35 «ՎԵՏՕ» նախաձեռնության հիմնադիր Նարեկ Մալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, սրանք կառավարության կողմից հաստատված տարբերանշաններն են, որոնք ոստիկանները պարտավոր են կրել համազգեստի ուսի հատվածում: Այս տարբերանշանները նրա համար են, որպեսզի հնարավոր լինի պարզել, թե տվյալ ոստիկանը կոնկրետ, որ ստորաբաժանումից է: Բացի այս տարբերանշանները ոստիկանների մետաղական կրծքանշանի վրա (ժետոն) պարտադիր կա այդ ոստիկանի տաբելային համարը 5 թվից: Բացի այդ կառավարության որոշմամբ ոստիկանի համազգեստի վրա չեն կարող լինել բացի հայերենից այլ լեզվով գրառումներ (օրինակ՝ չինարեն): Եթե վերը թվարկվածները բացակայում են ոստիկանի համազգեստից, ապա ձեր դիմաց ոչ թե ոստիկան է, այլ իշխանական օլիգարխի հավաքագրած էշի տղա: Կոչ եմ անում, մոտենալ այդ մարդկանց, դեմքից պոկել դիմակը, լուսանկարել և սոցցանցերում տարածել նրանց դեմքերը: Իրավապահ համակարգում այլևս չկա որևէ մարդ, ով աջակցում է դավաճանների խմբին»: |