Հաստատվել են օլիմպիադաների անցկացման ընթացակարգերը
![]() 3518 Երկուշաբթի, 07 դեկտեմբերի, 2020 թ., 21:20 ՀՀ կրթության գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի հրամանով՝ հաստատվել են դպրոցականների 2020-2021 ուսումնական տարվա «Մաթեմատիկա», «Ֆիզիկա», «Աստղագիտություն», «Կենսաբանություն», «Ինֆորմատիկա», «Քիմիա» և «Աշխարհագրություն» առարկաների օլիմպիադաների անցկացման ընթացակարգերը։ Համաձայն ընթացակարգերի՝ օլիմպիադաների բոլոր փուլերի տարբերակները՝ ըստ խմբերի, կազմում է հանրապետական առարկայական հանձնաժողովը: Օլիմպիադայի առաջին փուլն անցկացվում է դպրոցում, երկրորդ փուլը՝ մարզպետարանների /Երևանի քաղաքապետարանի/, իսկ երրորդ փուլը՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության սահմանած վայրերում: Երկրորդ փուլին մասնակցում են առաջին փուլում լավագույն արդյունքներ ցուցաբերած աշակերտները՝ հանրապետական կազմկոմիտեի որոշման համաձայն: Երկրորդ փուլի հաղթողները պարգևատրվում են մարզպետարանների /Երևանում՝ քաղաքապետարանի/ դիպլոմներով և գովասանագրերով: Օլիմպիադաների վերաբերյալ տեղեկությունները տեղադրվում են www.olymp.am և lib.armedu.am կայքերում: |
«Աբազյանի բարեկամուհին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել»․ Կարապետ Պողոսյան
65922.03.2025, 02:12«Գիտխորհրդի կազմում չեն ներառել դոկտոր-պրոֆեսորների՝ պայմանավորված նրանց քաղաքական հայացքներով». Կարապետ Պողոսյան
81220.03.2025, 19:18«Թիվ 76 դպրոցի տնօրենը, ով փորձում էր կոծկել դասադուլի թեման, Հայկազ Բաղմանյանի կինն է»․ Սյուզի Բադոյան
89120.03.2025, 16:54Հաստատվել է դպրոցներում «Վերջին դաս»-ի ուղեցույցը
83819.03.2025, 19:18«Ծնողները երեխաների անվտանգության երաշխիքներ են պահանջել»․ Սյուզի Բադոյան (լուսանկար)
57219.03.2025, 16:30«Երևանի թիվ 76 դպրոցում քաոս է, դասադուլ»․ Սյուզի Բադոյան (տեսանյութ)