Թուրքիայում ձերբակալված #НТВ-ի լրագրողները վերադարձել են Ռուսաստան
Անցյալ շաբաթ Ստամբուլում ձերբակալված НТВ-ի լրագրողները վերադարձել են Ռուսաստան, հաղորդում է հեռուստաալիքի կայքը:
«Մեր գործընկերները՝ Ալեքսեյ Պետրուշկոն և Իվան Մալիշկինը, արդեն Մոսկվայում են։ Ժամանել են գիշերային չվերթով։ Նրանց հետ ամեն ինչ կարգին է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ մի քանի օր առաջ Ստամբուլում լրագրողները դադարել են կապի դուրս գալ։ Ավելի ուշ պարզվել է, որ նրանց ձերբակալել են չթույլատրված նկարահանման համար։ ԶԼՄ-ները գրում էին, որ նրանց կարող են մեղադրել լրտեսության մեջ, սակայն երեկ ազատ են արձակվել։