Սկանդալային տեսանյութ. Փաշինյանի խորհրդականը ցուցում է տալիս՝ ինչ մեղադրանք առաջադրեն Ռուբեն և Ռաֆիկ Հայրապետյաններին
![]() 449 Չորեքշաբթի, 10 մարտի, 2021 թ., 23:10 Լրատվամիջոցների էլեկտրոնային հասցեներին սկանդալային տեսանյութեր են ստացվել։ Դրանցում հստակ երևում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ իրավական գծով խորհրդական Աննա Վարդապետյանը միջամտում է գործարար, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի և նրա որդու՝ Ռաֆիկ Հայրապետյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործերի նախաքննությանը՝ ուղղումներ կատարելով գործերի նյութերի մեջ, և ըստ էության, հրահանգավորում հիմնական դերակատարներին։ Փաստեր են հրապարակված մասնավորապես այն բանի վերաբերյալ, որ գործով քննիչ Արթուր Այվազյանը, քրեական ոստիկանության բաժնի պետ Ռուբեն Դավթյանը էլեկտրոնային նամակագրությամբ հանձնարարականներ են ստանում Աննա Վարդապետյանից կոնկրետ որոշումների, մասնավորապես՝ Ռուբեն Հայրապետյանին և նրա որդուն՝ Ռաֆիկ Հայրապետյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասով։ 168.am-ն ստացված բոլոր 6 տեսանյութերը միավորել է մեկ տեսանյութի մեջ: |