«Եթե մենք ջախջախված էինք, ինչո՞ւ Ալիևը սաղ Արցախը չվերցրեց». Արթուր Դանիելյան
![]() 241 Չորեքշաբթի, 16 հունիսի, 2021 թ., 18:15 «Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «7 ամիս ա մեզ զոռով փորձում են ստիպել կուլ տալ այն կուտը, որ հայկական բանակը ջախջախված էր, որ զոհերի թիվը սարսափելի էր, որ գերիները բան... արա, բայց չի ուտվում էլի էդ անտերը: Ոչ մի ձև չի ուտվում, նույնիսկ, եթե ֆրոնտին 100 կիլոմետրից մոտ եկած չլնես, չի ուտվում: Հարց պիտի առաջանա չէ՞, եթե մենք ջախջախված էինք, ինչո՞ւ Ալիևը սաղ Արցախը չվերցրեց, ինչո՞ւ թույլ տվեց, որ ռուս խաղաղապահներ մտնեն: Եթե Արցախը միջազգայնորեն համարվում ա Ադրբեջանի տարածք, ու, օրինակ, Պուտինը դրա հետ համաձայն է, ու Ադրբեջանի բանակն էլ, փաստորեն, կարար վերականգներ սեփական «տարածքային ամբողջականությունը», ինչո՞ւ թույլ տվեց, որ օտարերկրյա զորք մտնի իբր իր տարածք: Եթե մեզ կերակրվող կուտը ճիշտ է, ու մեր բանակն իրոք ջախջախված էր, ինչպես պնդում են մեր գեներալները, ի՞նչ կլիներ, եթե Ադրբեջանը մերժեր ռուս խաղաղապահների մուտքն Արցախ: Չէր կարա մերժե՞ր, խի՞ չէր կարա... Ինչո՞ւ չէր կարա»: |