ԿԸՀ-ը ներկայացրել է 149 ընտրատեղամասերի նախնական տվյալները
![]() 206 Երկուշաբթի, 21 հունիսի, 2021 թ., 00:25 Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է 149 ընտրատեղամասերից ստացված քվեարկության արդյունքների մասին նախնական տեղեկատվությունը: Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ․ «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցություն՝ 159 ձայն, 0.66% «Քաղացիական պայմանագիր» կուսակցություն՝ 14785 ձայն, 61.63% «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցություն՝ 48 ձայն, 0.20% «Ազատություն» կուսակցություն՝ 21 ձայն, 0.09% «Պատիվ ունեմ» դաշինք՝ 1411 ձայն, 5.88% «Միասնական Հայրենիք» կուսակցություն՝ 17 ձայն, 0.07% «Համահայկական ազգային պետականություն» (ՀԱՊ) կուսակցություն՝ 30 ձայն, 0.13% «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն՝ 123 ձայն, 0.51% «Մեր տունը Հայաստանն է» կուսակցություն՝ 110 ձայն, 0.46% «Հանրապետություն» կուսակցություն՝ 465 ձայն, 1.94% «Հայոց Հայրենիք» կուսակցություն՝ 110 ձայն, 0.46% «Ազատ Հայրենիք» դաշինք՝ 57 ձայն, 0.24% «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն՝ 1212 ձայն, 5.05% Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցություն՝ 81 ձայն, 0.34% «5165 ազգային պահպանողական շարժում» կուսակցություն՝ 113 ձայն, 0.47% «Քաղաքացու որոշում սոցիալ դեմոկրատական» կուսակցություն՝ 33 ձայն, 0.14% «Շիրինյան- Բաբաջանյան ժողովրդավարների դաշինք» դաշինք՝ 151 ձայն, 0.63% «Վերելք» կուսակցություն՝ 8 ձայն, 0.03% «Ազատական» կուսակցություն՝ 193 ձայն, 0.80% «Հայաստանի Եվրոպական» կուսակցություն՝ 128 ձայն, 0.12% «Հայաստան» դաշինք՝ 4288 ձայն, 17.87% «Ազգային-ժողովրդավարական բևեռ» կուսակցություն՝ 170 ձայն, 0.71% «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցություն՝ 78 ձայն, 0.33% |