ԿԸՀ-ը ներկայացրել է 876 ընտրատեղամասերի նախնական տվյալները
![]() 199 Երկուշաբթի, 21 հունիսի, 2021 թ., 02:40 Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է 876 ընտրատեղամասերից ստացված քվեարկության արդյունքների մասին նախնական տեղեկատվությունը: Ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ․ «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցություն՝ 4456 ձայն, 1.14% «Քաղացիական պայմանագիր» կուսակցություն՝ 226,907 ձայն, 58.18% «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցություն՝ 1369 ձայն, 0.35% «Ազատություն» կուսակցություն՝ 436 ձայն, 0.11% «Պատիվ ունեմ» դաշինք՝ 20625 ձայն, 5.29% «Միասնական Հայրենիք» կուսակցություն՝ 273 ձայն, 0.07% «Համահայկական ազգային պետականություն» (ՀԱՊ) կուսակցություն՝ 240 ձայն, 0.06% «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն՝ 4223 ձայն, 1․08% «Մեր տունը Հայաստանն է» կուսակցություն՝ 3198 ձայն, 0.82% «Հանրապետություն» կուսակցություն՝ 10․394 ձայն, 2.67% «Հայոց Հայրենիք» կուսակցություն՝ 3107 ձայն, 0.8% «Ազատ Հայրենիք» դաշինք՝ 1022 ձայն, 0.26% «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն՝ 18,325 ձայն, 4.07% Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցություն՝ 1475 ձայն, 0.38% «5165 ազգային պահպանողական շարժում» կուսակցություն՝ 3535 ձայն, 0.19% «Քաղաքացու որոշում սոցիալ դեմոկրատական» կուսակցություն՝ 763 ձայն, 0.2% «Շիրինյան- Բաբաջանյան ժողովրդավարների դաշինք» դաշինք՝ 4519 ձայն, 1.16% «Վերելք» կուսակցություն՝ 309 ձայն, 0.08% «Ազատական» կուսակցություն՝ 3974 ձայն, 1.03% «Հայաստանի Եվրոպական» կուսակցություն՝ 727 ձայն, 0.19% «Հայաստան» դաշինք՝ 73,209 ձայն, 18.77% «Ազգային-ժողովրդավարական բևեռ» կուսակցություն՝ 4533 ձայն, 1.16% «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցություն՝ 981 ձայն, 0.25% |