Հայկ Մամիջանյանը հայտնել է՝ երբ և որ դեպքում ընդդիմությունը կանցնի փողոցային պայքարի
![]() 217 Չորեքշաբթի, 07 հուլիսի, 2021 թ., 23:48 «Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամ Հայկ Մամիջանյանն այսօր Հանրային հեռուստաընկերության եթերում պարզաբանել է, թե ինչու իրենց ուժը չդիմեց փողոցային պայքարի տարբերակին, թեպետ վստահ են, որ «ընտրությունները կեղծված են»: «Մենք համարում ենք, որ կեղծիքների արդյունքում ձևավորվեց միանձնյա իշխանություն էս ռեժիմի համար: Իսկ թե ինչու չեղավ փողոցային պայքար, նախ ասեմ, որ պայքարի միջոցներին ընդամենը գումարվելու է միայն մեկը, ոչ մեկ չի ասում՝ դե լավ, որ մենք հայտնվեցինք ԱԺ-ում, այսուհետ մենք փողկապավոր ընդդիմություն ենք: Ըդամենը երբ իրենք իրենց մասին ճշմարտությունը լսում էին փողոցում, հիմա նաև լսելու են ԱԺ դահլիճում ու լսելու են էն հռետորաբանությամբ, որին արժանի են: Փողոցային պայքար կլինի էն պահից սկսած, երբ մեր հասարակությունն ստանա հերթական դավաճանական ազդակը»,- հայտարարել է նա: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |