Հակառակորդի կրակոցներից հրդեհվել է շուրջ 3 հա խոտածածկ. կրակ է արձակվել հրշեջ ավտոմեքենայի ուղղությամբ
![]() 737 Չորեքշաբթի, 18 օգոստոսի, 2021 թ., 12:01 Օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, հակառակորդի արձակած կրակոցների հետևանքով հրդեհվել է Արցախի Հանրապետության հարավ-արևմտյան սահմանին կից շուրջ 3 հեկտար մակերեսով հատվածի խոտածածկը: Բռնկված հրդեհի մարման նպատակով դեպքի վայր է մեկնել հրշեջ ավտոմեքենա, սակայն ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել հրշեջ մեքենայի ուղղությամբ՝ խոչընդոտելով կրակի մարման աշխատանքներին. հայտնում է Արցախի ՊՆ-ը: |