Ահաբեկչություններ Քաբուլում. ԱՄՆ-ը պատասխան հարված է նախապատրաստում
Քաբուլի օդանավակայանի մոտ նախօրեին տեղի ունեցած պայթյունների հետևանքով, վերջին տվյալներով, զոհվել է ավելի քան 100 մարդ, այդ թվում ամերիկացի 13 զինծառայող։ Այս մասին հայտնում է Euronews-ը։ Նշվում է նաև, որ զոհերի թվում կա 28 թալիբ։
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է. «Ովքեր կազմակերպել են այս հարձակումը, ինչպես նաև բոլոր նրանք, ովքեր մտադիր են վնասել ԱՄՆ-ին, իմացե՛ք, չենք ներելու։ Մենք կգտնենք ձեզ և կստիպենք, որ պատասխան տաք։ Ահաբեկիչները մեզ չեն կանգնեցնի։ Մենք շարունակելու ենք տարհանման առաքելությունը»,- ասել է Բայդենը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Քաբուլում երկու պայթյուն էր որոտացել։ Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել էր «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը։