13-ամյա դստերը սեքս-ստրկության վաճառած կնոջ դատավճիռը հայտնի է
ՌԴ Տիմիրյազեվցի շրջանային դատարանը կայացրել է Տյումենի բնակչուհի Տատյանա Կարպիկովայի դատավճիռը: Կինը մեղադրվում էր իր 13-ամյա դստերը սեքս-ստրկության վաճառելու փորձի համար, գրում է 72.ru-ն: Դատարանի վճռով մայրը բանտում կանցկացնի 5 տարի:
Դատարանը պարզել է, որ անցած տարվա նոյեմբերին կինը համացանցում հայտարարություն է տարածել դստերը սեքսուալ ծառայությունների նպատակով 1 միլիոն ռուբլու դիմաց վաճառելու մասին: Ոստիկանության աչքից դա չի վրիպել: Արդյունքում կինը Տյումենից մեկնել է Մոսկա՝ հանդիպելու կեղծ գնորդի հետ: Մայրը նրան է տվել դստերն ու վերցրել գումարը, ինչից հետո ձերբակալվել է: