«Այսուհետ կարելի է «արդարադատություն» բառը որակել որպես վիրավորանք»․ Ստյոպա Սաֆարյան
![]() 287 Ուրբաթ, 14 հունվարի, 2022 թ., 21:36 Քաղաքագետ Ստյոպա Սաֆարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Եթե Հայաստանի դատական համակարգում կա 139 դատավոր, որոնք դատավորների միության նախագահ են ընտրում մի դատավորի, որը Հայաստանին քաղբանտարկյալներ է նվիրել, որի ընդունած որոշումները Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում պատճառ են հանդիսացել ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության որոշումներ կայացնելու ու պետբյուջեի հաշվին հազարավոր եվրոների փոխհատուցում տալու համար, ուրեմն այսուհետ կարելի է «արդարադատություն» բառը որակել որպես վիրավորանք (հը՞ն, տիկնայք Նախշքարյան, Սահակյան և պարոն Մելիքյան, չբռնե՞նք «ներխուժում» բառի հետ այս մի բառն էլ վիրավորանքի գերադրական աստիճան համարենք ձեր ծանոթ լեզվաբանի լեզվաբանական եզրակացության հիման վրա), ինչպես նաև՝ պետք է անհապաղ քրեականացնել որևէ մեկի կողմից արադարադատություն պահանջելը (հը՞ն, պարոն Ազարյան) և այն պահանջողին տուգանել 6 միլիոն դրամ ու 6 տարի ազատազրկում։ Աղբյուրը` Ստյոպա Սաֆարյան |