Փենթագոնը՝ «Մոսկվա» հածանավի մասին
Փենթագոնի խոսնակ Ջոն Քիրբին ասել է, որ ռուսական «Մոսկվա» հածանավը, որտեղ ավելի վաղ հրդեհ էր բռնկվել, այժմ ջրի երեսին է և շարժվում է դեպի արևելք: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն։
Ավելի վաղ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ կրակից հետո ՌԴ Սևծովյան նավատորմի «Մոսկվա» հրթիռային հածանավում զինամթերք է պայթել։ Նավը լրջորեն վնասվել է, հիմնական հրթիռային սպառազինությունը չի վնասվել։ Անձնակազմի ողջ անձնակազմը տարհանվել է։ Միջադեպի պատճառները պարզվում են։
«Մենք գիտենք, որ նավն ի վիճակի է նավարկել ինքնուրույն... Մենք գիտենք, որ նավի վրա պայթյուն է եղել։ Ելնելով մեր ուսումնասիրած պատկերներից՝ կարող ենք եզրակացնել, որ պայթյունը բավականին ուժեղ է եղել»,- ասել է Քիրբին MSNBC-ի եթերում: Նա պարզաբանել է, որ ամերիկյան կողմը տեղյակ չէ միջադեպի պատճառներից։
«Մոսկվա»-ն ռուսական պահակային հրթիռային հածանավ է, 1164 Atlant նախագծի առաջատար նավը:
266Երեկ, 22:23
181Երեկ, 21:06
239Երեկ, 18:42
218Երեկ, 16:18
189Երեկ, 13:42
18131.07.2026, 21:43
Սեուտա հասնելու փորձ կատարող միգրանտների զոհերի թիվը հասել է 57-ի (տեսանյութ)
70931.07.2026, 20:27
«Մակրոնը պատրաստ է օգնել Իսպանիային՝ Սեուտայում միգրացիոն ճգնաժամի կարգավորման հարցում»․ #BFMTV (տեսանյութ)