«Այս ***-ը մեր ժողովրդին դրել է ***-ի տեղ»․ Իշխան Սաղաթելյան
![]() 380 Չորեքշաբթի, 25 մայիսի, 2022 թ., 20:36 «Խոսել է, որ ինքը ժողովրդի թիկունքում ոչինչ չի անելու․ դա ասում է էն մարդը, ով 4 տարի ժողովրդի թիկունքում բանակցեց, բանակցությունները տարավ ձախողման, արդյունքում բերեց պատերազմ, պատերազմի ընթացքում 44 օր խաբեց, ասաց՝ հաղթում ենք, դրանից հետո ժողովրդի թիկունքում բանավոր պայմանավորվածությամբ Սյունիքում, Արցախում զիջեց նոր տարածքներ, հիմա էլ բանակցում է երկիրը հանձնելու շուրջ, ու այդքանից հետո այդ խրոնիկ սուտասանը ասում է՝ ես ժողովրդի թիկունքում բան չեմ անելու։ Այսինքն, այս հիմարը այս մեր ժողովրդին, ներողություն եմ խնդրում, բայց դրել է էշի տեղ․ ուրիշ բացատրություն չկա»,- Գարեգին Նժդեհի հրապարակում, հանրահավաքի ժամանակ, ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։ Նա կոչ արեց հավաքի մասնակիցներին՝ երթով գնալ Ֆրանսիայի հրապարակ, որտեղ կարևոր հայտարարություններ ունի անելու։ |