«Տարածքների առումով՝ նույնիսկ դառը պարտությունից հետո մենք ենք հաղթողը»․ Թորոս Ալեքսանյան
![]() 323 Կիրակի, 03 հուլիսի, 2022 թ., 14:06 Վերլուծաբան Թորոս Ալեքսանյանի գրառումը․ «Հիմա մի քիչ վիճակագրություն ներկայացնեմ ձեզ հայ-ադրբեջանական ավելի քան 30 տարիների հակամարտության հետ կապված. նախ սկսեմ այնտեղից, որ տարածքների առումով, նույնիսկ 44-օրյա պատերազմի դառը պարտությունից հետո միևնույնն է, մեծ հաշվով մենք ենք հաղթողը, քանի որ Արցախից մնացած ռուսական խաղաղապահ առաքելության տակ գտնվող մասը, որը ավելի քան 3100 կմ քառակուսի է, այնուամենայնիվ Ադրբեջանինը չի ու չի էլ լինի, այդտեղ փաստացի հայկական պետական միավոր է գործում, այո՛, ադրբեջանցիները մեր սահմանները մի քիչ կրծոտել են, սակայն դրանք բոլորը միասին վերցրած չեն գերազանցում 100 կմ քառակուսին, դա մեծ թիվ չի, ու արդյունքում կարելի է ասել, որ մոտ 3000 կմ քառակուսիով մենք հաղթում ենք, հետո եթե մեկ շնչին ընկած հողի մակերեսով հաշվենք, ապա մենք ավելի շատ հող ունենք, քան ադրբեջանցիները, քանի որ 1 կմ քառակուսու վրա մեզանում ապրում է 100 մարդ, իսկ նրանց մոտ 115 մարդ: Աղբյուրը` Թորոս Ալեքսանյան |