Զելենսկին հայտնել է, որ «ցնցված է» Իսրայելի մերժումից
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Իսրայելը Կիևին չի տրամադրել ՀՕՊ համակարգ, որը նա խնդրել էր դեռ փետրվարին, հայտնում է Reuters-ը։
«Ես չգիտեմ, թե ինչ է պատահել Իսրայելին։ Անկեղծ ասած, շոկի մեջ եմ, որովհետև չեմ հասկանում, թե ինչու նրանք չկարողացան մեզ տրամադրել այն»,- ասել է Ուկրաինայի նախագահը՝ միաժամանակ ընդգծելով, որ չի մեղադրում Իսրայելին. «Հասկանում եմ Իսրայելի բարդ իրավիճակը՝ Մոսկվայի հետ սերտ կապեր ունեցող Սիրիայի հարցում»։
«ՀՀ-ն կարող է գոյություն ունենալ ռուս-իրանական առանցքի հետ համահունչ գործունեությամբ»․ Անդրանիկ Թևանյան