Զելենսկին նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Ռուսաստանի նկատմամբ
Ըստ ուկրաինական լրատվամիջոցների՝ առաջին ցուցակում ընդգրկված են 322 ռուսաստանյան իրավաբանական անձինք, որոնք կապված են ռուսական պաշտպանական արդյունաբերության, տիեզերքի և ենթակառուցվածքների հետ։ Դրանց թվում են գիտական ​​ինստիտուտները, մեքենաշինական և այլ ձեռնարկություններն ու պետական ​​գերատեսչությունները։
Երկրորդ ցուցակում ընդգրկված է 40 անձ՝ Ռուսաստանի և մի շարք երկրների քաղաքացիներ, որոնք, ենթադրաբար, կապված են Ռուսաստանի արտաքին ներկայացուցչության հետ (ներառյալ օֆշորային ընկերությունները, որոնք ներառված են եղել 58 անունից բաղկացած առանձին ցուցակում):
Ցուցակում ընդգրկված է նաև Ուկրաինայի քաղաքացի՝ կոլաբորանտ Վլադիմիր Բոբրիշևը, ով Խերսոնում ռուսական վերահսկողության ժամանակ հանդես էր գալիս որպես «Խերսոնի շրջանի ներքին գործերի նախարարության կադրերի բաժնի պետ»։