Տղամարդու դի՝ Նոր Նորքի բարձրահարակ շենքերից մեկի բակում
![]() 804 Շաբաթ, 26 օգոստոսի, 2023 թ., 00:00 Հայաստանի Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ինքնասպանություն հատկանիշներով: Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանի տեղեկություններով, նշված քրեական վարույթը նախաձեռնվել է օգոստոսի 23-ին ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ստացված ահազանգի փաստով: Այդ օրը՝ ժամը 23:25-ի սահմաններում Ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Վիլնյուսի փողոցի բարձրահարկ շենքերից մեկի բակում տղամարդու դի կա: Ոստիկաններն ու քննիչները նշված շենքի բակում հայտնաբերել են նույն շենքի բնակիչ 52-ամյա Աղվան Ղ.-ի դին: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նա ինքնասպանություն է գործել 9-րդ հարկի պատուհանից ցած նետվելու միջոցով: Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ Աղվան Ղ.-ն հաշվառված է եղել «Հոգեկան առողջության կենտրոնում»: Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: |