ՑԱԽԱԼ-ը հայտնել է Գազայի հատվածում «Պողպատե խայթ»-ի առաջին կիրառման մասին
Իսրայելի Պաշտպանության բանակը (IDF) օգտագործել է «Steel Sting» («Պողպատե խայթ») ականանետը Գազայի հատվածում ռազմական օբյեկտներին հարվածելու համար։ Այս մասին ռազմական հաղորդագրությունը հայտնել է իր Telegram ալիքում։
Ըստ իսրայելական զինվորականների՝ Մագելանի հատուկ ջոկատի մարտիկներն առաջին անգամ օգտագործել են այս արկը ՀԱՄԱՍ կազմակերպության կողմից վերահսկվող հրթիռային տեղամասի վրա հարձակվելու համար, որտեղից հրթիռներ են արձակվել Իսրայելի տարածք։
Steel Sting ռումբը երկակի կառավարվող ականանետային ռումբ է, որը թույլ է տալիս ճշգրիտ հարվածել թշնամու թիրախներին, հատկապես բնակեցված տարածքներում՝ միաժամանակ նվազագույնի հասցնելով խաղաղ բնակիչների համար վտանգը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ իսրայելական «Շին Բեթ»-ը և «Մոսադը» ստեղծել են «Նիլի» հատուկ կենտրոնը՝ ՀԱՄԱՍ կազմակերպության հրամանատարներին ոչնչացնելու գործողություններ իրականացնելու համար։