«Չինաստանին կոչ ենք անում բացահայտել երեխաների մոտ թոքաբորբի բռնկման մասին տեղեկությունը». ԱՀԿ
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը դիմել է Չինաստանին՝ կոչ անելով բացահայտել երեխաների մոտ թոքաբորբի բռնկման մասին տեղեկությունը: Այս մասին ասվում է կազմակերպության՝ X-ի միկրոբլոգում:
Չինաստանի իշխանությունները հայտարարել են հիվանդանոցներում և հասարակական վայրերում համաճարակաբանական հսկողության ուժեղացման անհրաժեշտության մասին:
Նոյեմբերի 21-ին լրատվամիջոցները հաղորդել են Չինաստանի հյուսիսում երեխաների շրջանում անհասկանալի ծագման թոքաբորբի մասին:
Նոյեմբերի 22-ին ԱՀԿ-ն Չինաստանից լրացուցիչ համաճարակաբանական և կլինիկական տեղեկատվություն է խնդրել, ինչպես նաև երեխաների մոտ թոքաբորբի դեպքերի լաբորատոր հետազոտությունների արդյունքները: