Սերգեյ Պետրոսյանը գեներալ-մայորի կոչում է ստացել
![]() 346 Երեքշաբթի, 28 մայիսի, 2024 թ., 14:36 ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել Սերգեյ Պետրոսյանին գեներալ-մայորի կոչում շնորհելու մասին․ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 16-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի ռազմատեղագրական ծառայության պետ, գնդապետ Սերգեյ Հովսեփի Պետրոսյանին շնորհել գեներալ-մայորի զինվորական կոչում»,- նշված է տեքստում։ Պետրոսյանը Կիրանցում առանց պետհամարանիշի մեքենայի մեջ նստած անձն է, որի շուրջ մեծ աղմուկ էր բարձրացել։ Հիշեցնենք՝ ապրիլին քաղաքացիները Կիրանցի կամրջի հատվածում նկատել էին առանց պետհամարանիշի մեքենա և արգելափակել էին այն՝ թույլ չտալով շարունակել ճանապարհը, ինչն էլ ոստիկանների և քաղաքացիների միջև բախումների պատճառ էր դարձել։ Հավաքվածներից որոշները կասկած էին հայտնել, որ ադրբեջանցիներ են, որոշները՝ որ հայ քարտեզագիրներն են։ |