Վրաստանի նախագահը, հնարավոր է, ներում շնորհի Սաակաշվիլիին
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հայտարարել է, որ երկրի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլն կարող է ներում շնորհել նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլիին, հայտնում է Georgian Times-ը:
Պապուաշվիլիի խոսքով՝ եթե Զուրաբիշվիլին ներում էր շնորհել ընդդիմադիր հեռուստաընկերության տնօրեն Նիկա Գվարամիային (2022-ին դատապարտվել էր 3,5 տարվա ազատազրկման, 2023-ին ներում էր շնորհվել), ապա Սաակաշվիլիին ներում շնորհելը նույնպես դժվար չի լինի։
Գվարամիան նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլիի աջակիցներից էր, նաև Սաակաշվիլիի շահերն էր ներկայացնում դատարանում: