Ֆրանսիայում մերժել են Մակրոնին իմպիչմենտ հայտարարելու առաջարկը
Ֆրանսիայի խորհրդարանի օրենսդրական հանձնաժողովը չի հաստատել նախագահ Էմանուել Մակրոնին իշխանությունից հեռացնելու բանաձևի նախագիծը, հայտնում է BFM TV-ն։
Այսպես, որոշման նախագծին հավանություն տալուն դեմ է քվեարկել հանձնաժողովի 54 պատգամավոր, կողմ՝ 15-ը։
Հիշեցնենք՝ իմպիչմենտի նախաձեռնության հեղինակը ձախակողմյան «Աննվաճ Ֆրանսիա» կուսակցությունն էր, որը դուրս էր մնացել կառավարության ձևավորման գործընթացից։
1012:06
«Արդյո՞ք քաղաքական ուժերի առաջնորդների հռետորաբանությունը կարող էր ազդել ընտրության արդյունքների վրա». դատավորը՝ ՔՊ ներկայացուցչին
1812:00
«Ինչո՞ւ Հայաստանի ներկայիս իշխանությունը նույնիսկ ծպտուն չի հանում»․ Արման Աբովյան
«Հայաստանի իշխանությունների արձագանքը կա՞»․ Արթուր Խաչատրյան
3911:42
«Որևէ տողատակ կամ միտում չկա, ակամայից է ստացվում». դատավորը՝ Արամ Վարդևանյանին
«Էրդողանը կոչ է անում ոչնչացնել Իսրայելը. մենք կդիմենք ԱՄՆ-ին»․ Նեթանյահու
10511:33
«Ինչպե՞ս կմեկնաբանեք, որ դատավորը ձեզ շփոթեց «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցչի հետ»․ լրագրողը՝ Արամ Վարդևանյանին (տեսանյութ)
3411:30
«Իսկ ՀՀ-ում ապօրինի գործող ռեժիմը վաղուց այդ թեման հանել է իր արտաքին քաղաքական օրակարգից»․ Տիգրան Աբրահամյան