«Որակյալ կրթությունը հավասարապես հասանելի չէ բոլորին». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 2354 Երեքշաբթի, 05 նոյեմբերի, 2024 թ., 11:48 «Սոցիալական արդարությունը հնարավոր դարձնելու համար անհրաժեշտ է ապահովել կրթության հասանելիությունը բոլորի համար: Դժվար է պատկերացնել սոցիալական արդարություն՝ առանց կրթության արդար հասանելիության: Այն բոլոր պրոբլեմները, որ ի հայտ են գալիս սոցիալական ոլորտում, մի զգալի մասը կապված է կրթության հասանելության կամ որակի հետ»,- «Ճանապարհ դեպի սոցիալական արդարություն․ արժանապատիվ աշխատանք» միջազգային համաժողովի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նրա խոսքով՝ կրթություն ասվածը պետք է ընկալել լայն համատեքստում: «Մեր երկրում, ինչպեսև աշխարհի շատ երկրներում, կրթությունը կամ որակյալ կրթությունը հավասարապես հասանելի չէ բոլորին: Սա ամենակարևոր խնդիրներից մեկն է, որը կառավարությունը փորձում է լուծել»,- հավելել է Փաշինյանը: |
75222.03.2025, 02:12«Գիտխորհրդի կազմում չեն ներառել դոկտոր-պրոֆեսորների՝ պայմանավորված նրանց քաղաքական հայացքներով». Կարապետ Պողոսյան
91920.03.2025, 19:18«Թիվ 76 դպրոցի տնօրենը, ով փորձում էր կոծկել դասադուլի թեման, Հայկազ Բաղմանյանի կինն է»․ Սյուզի Բադոյան
99920.03.2025, 16:54Հաստատվել է դպրոցներում «Վերջին դաս»-ի ուղեցույցը
92119.03.2025, 19:18«Ծնողները երեխաների անվտանգության երաշխիքներ են պահանջել»․ Սյուզի Բադոյան (լուսանկար)
67119.03.2025, 16:30«Երևանի թիվ 76 դպրոցում քաոս է, դասադուլ»․ Սյուզի Բադոյան (տեսանյութ)