Բայդենը մտադիր է նոր լայնածավալ պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ․ #Reuters
Բայդենի վարչակազմը նախատեսում է ավելի շատ պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ, որոնք ուղղված կլինեն նավթ տեղափոխող տանկերներին, հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով խնդրին ծանոթ երկու աղբյուրների։ Աղբյուրներից մեկը գործակալությանը հայտնել է, որ Միացյալ Նահանգները «պատժամիջոցների մեծ փաթեթ» կներկայացնի Ռուսաստանի դեմ։
«Պատժամիջոցները, հավանաբար, կներառեն նաև որոշ ցանցերում ներգրավված անձանց, որոնք նավթ են վաճառում սահմանաչափից բարձր գներով (մեկ բարելի դիմաց՝ 60 դոլար)»,- գործակալությանը հայտնել է մեկ այլ աղբյուր:
Ավելի վաղ ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Ջանեթ Յելենը հաստատել էր, որ ԱՄՆ-ն պատրաստվում է շարունակել խստացնել պատժամիջոցները ռուսական նավթի արտահանման դեմ: