Բժշկական փորձաքննությունը հաստատել է, որ Թրամփը գերազանց առողջություն ունի
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը լիովին որակավորված է գլխավոր հրամանատար և պետության ղեկավար ծառայելու համար և ունի «գերազանց կոգնիտիվ և ֆիզիկական առողջություն»: Այս մասին ասվում է նրա անձնական բժշկի բժշկական եզրակացության մեջ։
«Նախագահ Թրամփը հիանալի կոգնիտիվ և ֆիզիկական առողջություն է ցուցաբերում և լիովին պիտանի է ծառայելու՝ որպես Միացյալ Նահանգների գլխավոր հրամանատար և նախագահ»,- ասվում է Սպիտակ տան մամուլի ծառայության հրապարակած փաստաթղթում։
Եզրակացության մեջ ընդգծվում է, որ ամերիկացի առաջնորդը գերազանց առողջական վիճակում է, մասնավորապես՝ ունի սրտի, թոքերի, նյարդային համակարգի լավ աշխատանք, ինչպես նաև նորմալ ընդհանուր ֆիզիկական վիճակ։
«Նրա ակտիվ ապրելակերպը շարունակում է զգալի ներդրում ունենալ նրա բարեկեցության մեջ: Նախագահ Թրամփի ժամանակացույցը ներառում է բազմաթիվ հանդիպումներ, հանրային ելույթներ, ԶԼՄ-ներում ելույթներ և գոլֆի հաճախակի հաղթանակներ», - նշվում է փաստաթղթում։ Ապրիլի 11-ին Թրամփը սովորական բուժզննում է անցել Ծովային բժշկական կենտրոնում։