Ֆիլիպ Կիրկորովը հոսպիտալացվել է
Մոսկվայում հոսպիտալացվել է Ֆիլիպ Կիրկորովը, նա գտնվում է մասնավոր կլինիկայի շտապ վիրաբուժության բաժանմունքում. էստրադային երգիչը բարդություններ է ունեցել Սանկտ Պետերբուրգում կայացած համերգի ժամանակ այրվածք ստանալուց հետո։
Mash-ի հաղորդմամբ՝ պլաստիկ վիրաբույժ Թիմուր Խայդարովը հայտնել է, որ այրվածքի ապաքինման գործընթացը ձգձգվել է, և բարդություններ են առաջացել շաքարային դիաբետի պատճառով։ Այժմ բժիշկները պայքարում են երգչի առողջության համար։ Կիրկորովն արդեն երկու շաբաթ է, ինչ հիվանդանոցում է։
Ապրիլի 25-ին Սանկտ Պետերբուրգի «Օկտյաբրսկի» համերգասրահում կայացած համերգի ժամանակ երգչի մեջքից, ըստ պլանավորված սցենարի, հրավառություն պետք է իրականացվեր, բայց ինչ-որ բան սխալ էր ընթացել, և երգիչը այրվածքներ էր ստացել։