ԱՄՆ Պետդեպը կրճատել է ավելի քան 1300 աշխատակցի
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը կրճատել է ավելի քան 1300 աշխատակցի։ Վաշինգթոնում, իրենց երկարամյա գրասենյակային շենքից դուրս եկող աշխատակիցներին ծափահարություններով են դիմավորել, երբ նրանք ավարտել են իրենց վերջին աշխատանքային օրը։
Աշխատակիցները հավաքվել էին նախասրահում և շենքի մուտքի մոտ՝ միմյանց աջակցելու համար, երբ նրանք հեռանում էին անձնական իրեր տանելով։
Պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն նախկինում նախարարությունը նկարագրել էր որպես «փքված կազմակերպություն», որը գերծանրաբեռնված է բյուրոկրատիայով, և ասել էր, որ փոփոխությունները կհամապատասխանեցնեն այն «հիմնական ամերիկյան արժեքներին» և կվերացնեն «արմատական քաղաքական գաղափարախոսության գրպանները»։