Մեծ Բրիտանիան Լա Մանշում կալանել է Ուստ-Լուգայից դուրս եկող նավթատար
Մեծ Բրիտանիան Լա Մանշում կալանավորել է Կամերունի դրոշի ներքո նավարկող Smyrtos նավթատարը և այն կտեղափոխի Անգլիայի հարավում գտնվող խարիսխային նավահանգիստ, հայտնել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարությունը։
«Թագավորական ծովային հետևակի հրամանատարները և Ազգային հանցագործության դեմ պայքարի գործակալության հատուկ պատրաստված իրավապահ մարմինների աշխատակիցները բարձրացել են «Սմիրտոս» նավը... «Սմիրտոսը» կտեղափոխվի Անգլիայի հարավային ափերի մոտ գտնվող խարիսխային նավահանգիստ», - ասվում է բրիտանական կառավարության կայքում տեղադրված մամուլի հաղորդագրության մեջ, որը պնդում է, որ տանկերը կապված է Ռուսաստանի հետ։
Հրատարակության մեջ նշվում էր, որ կալանավորման գործողությունը տևել է վեց ժամ՝ օդային և ռազմածովային աջակցությամբ և Ֆրանսիայի հետ սերտ համագործակցությամբ։ Նավը, ենթադրաբար, կալանավորվել է Մեծ Բրիտանիայի տարածքային ջրերում՝ Լա Մանշում։
Ըստ Vesselfinder նավերի հետևման պորտալի՝ «Սմիրտոսը» նավարկում է Կամերունի դրոշի ներքո, նրա վերջին կանգառը Ուստ-Լուգան էր, և ներկայումս այն խարիսխ է գցել Ուեյմութից հարավ։