ԱՄՆ զինված ուժերը ավարտել են Իրանի թիրախների վրա հարվածների հերթական ալիքը
ԱՄՆ-ն ավարտել է Իրանի թիրախների վրա հարվածների հերթական ալիքը, հայտնել է ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարությունը (CENTCOM):
«CENTCOM-ի ուժերը հաջողությամբ հարվածել են Իրանի ռազմական ափամերձ հսկողության և հակաօդային պաշտպանության օբյեկտներին, ծովային կարողություններին, հրթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի պահեստավորման վայրերին», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Հրամանատարությունը նշել է, որ ԱՄՆ հարվածները ուղղված են եղել նաև Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) ուժերին։
ԱՄՆ զինված ուժերը շեշտել են, որ անցած գիշերը ութերորդ անընդմեջ գիշերն էր, որ ԱՄՆ-ն հարվածներ է հասցրել Իրանին։