Հինգշաբթի, 23 հուլիսի, 2026 թ., 23:46
Անջելինա Ջոլիի և Բրեդ Փիթի դուստրը՝ Վիվիենը, Լոս Անջելեսի շրջանի Գերագույն դատարան է ներկայացրել իր ազգանունը պաշտոնապես փոխելու միջնորդություն, հաղորդում է People-ը։ Հրատարակության տվյալներով՝ նա ցանկանում է հրաժարվել Փիթ ազգանունից և կրել Վիվիեն Մարշելին Ջոլի ազգանունը։
Դատարանի փաստաթղթերի համաձայն՝ անվան փոփոխության պատճառը «անձնական հանգամանքներն» են։ Միջնորդագրի լսումը նշանակված է նոյեմբերի 2-ին։
Վիվիենի որոշումը՝ դադարեցնել հոր ազգանունը օգտագործելը, հրապարակվել է անցյալ տարի։ Բրոդվեյի «Օտարները» մյուզիքլի ծրագրում, որի ստեղծման հարցում նա օգնել է մորը, նա նշված է՝ որպես Վիվիեն Ջոլի։
Վիվիենի որոշումը շարունակում է այն միտումը, որը մի քանի տարի ակնհայտ է եղել նախկին զույգի ընտանիքում։ 2024 թվականին Ջոլիի և Փիթի մյուս դուստրը՝ Շայլոն, հաջողությամբ փորձեց պաշտոնապես հեռացնել Փիթ ազգանունը իր անունից։ Զահարան և Մեդոքսը նույնպես նմանատիպ միջնորդություններ են ներկայացրել, և նրանց բողոքարկումները ներկայում ընթացքի մեջ են։
Ջոլին և Փիթը համատեղ մեծացնում էին վեց երեխա։ Նրանց ամուսնալուծությունը, որը սկսվել էր նրանց բաժանումից հետո՝ 2016 թվականին, պաշտոնապես ավարտվեց միայն 2024 թվականի վերջին՝ տարիներ տևած դատական ​​​​գործընթացներից հետո։ Միևնույն ժամանակ, նախկին ամուսինները շարունակում են դատական ​​​​հայցեր ներկայացնել ֆրանսիական Château Miraval գինեգործարանի համար, որը նրանք համատեղ տիրապետում են։