Վիսկոնսին նահանգի Միլուոքի քաղաքում 8 տարի անց հայտնաբերվել է Պաբլո Պիկասոյի պատկերասրահից գողացված աշխատանքը, հայտնում է The Washington Post-ը:
1949 թվականի «Տորերո» նկարը հայտնաբերվել է բնակարանի սեփականատեր Թիմ Դերցի կողմից՝ վարձակալին վտարելուց հետո։ Նա հրավիրել է հնաոճ իրերի վաճառականի՝ բնակարանում մնացած իրերը գնահատելու, և վաճառականը ճանաչել է պատին կախված նկարը որպես Պիկասոյի աշխատանք։
Տպագիրն անհետացել է Միլուոքիի կենտրոնում գտնվող պատկերասրահից 2018 թվականի փետրվարին: Հետաքննությունն այնուհետև չի կարողացել բացահայտել կասկածյալներին: Դերցը հայտնաբերված աշխատանքը հանձնել է ոստիկանությանը, որից հետո այն ճանաչել է պատկերասրահի սեփականատեր Ուիլյամ Դե Լինդը։ Աշխատանքն այժմ պատկանում է ապահովագրական ընկերությանը, ասել է Դե Լինդը։ Միլուոքիի ոստիկանությունը շարունակել է բացահայտել դրա օրինական սեփականատիրոջը: