«Մենք կնախաձեռնենք սահմանադրական փոփոխություններ». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 647 Ուրբաթ, 17 օգոստոսի, 2018 թ., 20:35 ՀՀ վարչապետն անդրադարձավ նաև ԱԺ արտահերթ ընտրություններին ու կարևոր հայտարարություն արեց. «Մեկ տարվա ընթաքցում, մինչև հաջորդ մայիս, պետք է տեղի ունենան արտահերթ խորհրդարանական ընտրություներ: Ըստ էության սահմանադրական հնարավորությունը հետևյալն է՝ ես որպես վարչապետ պիտի հրաժարական տամ և խորհրդարանը պետք է 2 անգամ անընդմեջ չընտրի նոր վարչապետ, որից հետո պիտի տեղի ունենան արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ: Հիմա իրենք մտածում են՝ ասենք թողենք հրաժարական տալ, հետո մենք թաքուն կընտրենք ուրիշի: Իրենք դեռ չեն հասկանում՝ ինչ է կատարվում Հայաստանում: Մենք կնախաձեռնենք սահմանադրական փոփոխություններ, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ կարող են տեղի ունենալ ոչ միայն վարչապետի հրաժարականի, այլև ԱԺ-ն ինքը կարող է որոշում կայացնել ինքնալուծարման մասին: |