Արմեն Սարգսյանը Մյունխենում ձևակերպել և տեղավորել է Արցախի հարցը. «Ժամանակ»
![]() 359 Շաբաթ, 16 փետրվարի, 2019 թ., 10:05 «Մյունխենում երեկ մեկնարկել է անվտանգության ամենամյա համաժողովը, որը միջազգային անվտանգության օրակարգի տարեկան քննարկման ամենահեղինակավոր հարթակներից է, որտեղ ամեն տարի հավաքվում են տասնյակ պետությունների նախագահներ, վարչապետներ, դիվանագետներ և քննարկում համաշխարհային անվտանգության հարցերը: Մյունխենի ներկայիս համաժողովում, իհարկե, չեն մասնակցում համաշխարհային քաղաքականության «աստղերից» շատերը՝ Թրամփ, Պուտին, Մակրոն, Նեթանյահու, չկա Իրանի նախագահը, սակայն դա չի խանգարել կազմակերպիչներին հայտարարել, որ համաժողովը ամենամեծն ու կարևորագույնն է լինելու իր հիսնամյա պատմության ընթացքում: Հայաստանը Մյունխենի համաժողովում ներկայացնելու է նախագահ Արմեն Սարգսյանը: Թե ինչու չի մեկնել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, հայտնի չէ: Ի դեպ, Մյունխեն չի մեկնել նաև Ադրբեջանի նախագահը: Փոխարենը այնտեղ սպասվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հերթական՝ թվով հինգերորդ հանդիպումը»,-գրում է թերթը: Նյութն ամբողջությամբ կարդացեք թերթի այսօրվա համարում: |