Ինչպես է այրվող ինքնաթիռը մի քանի անգամ բախվում թռիչքուղուն
Համացանցում հրապարակվել է տեսանյութ, որը ցույց է տալիս, թե ինչպես է «Շերեմետևո» օդանավակայանում կոշտ վայրէջք կատարող SSJ-100 ինքնաթիռը մի քանի անգամ բախվում գետնին: Ըստ ինքնաթիռի ներսում գտնվողների՝ այն «ցատկոտում էր՝ ինչպես մորեխ»:
Վերջին տվյալների համաձայն՝ օդ բարձրանալուց 28 րոպե հետո Մուրմանսկ ուղևորվող ինքնաթիռը ետ է վերադարձել, քանի որ կայծակը հարվածել ու վնասել է ավտոմատ համակարգը: Առաջին անգամ վայրէջք կատարելու փորձը չի հաջողվել եղանակային վատ պայմանների պատճառով, և օդանավը կոշտ վայրէջք է կատարել երկրորդ փորձից: Հարվածից շասին կոտրվել է, օդանավը բռնկվել է: Կա 13 զոհ, 2-ը՝ երեխա: