«Ռուս-վրացական կոնֆլիկտային գործոնը հմտորեն օգտագործում են Ադրբեջանն ու Թուրքիան». Հակոբ Բադալյան
![]() 583 Ուրբաթ, 21 հունիսի, 2019 թ., 23:15 Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ռուսաստանը Վրաստանում շանս չունի: Գոնե, նախնական տպավորությամբ կասկած ունեմ, որ ռուս- վրացական կոնֆլիկտային գործոնը բավական հմտորեն օգտագործում են Ադրբեջանն ու Թուրքիան: Նկատենք, որ աղմուկը ծագում ա Ուղղափառության վեհաժողովի առիթով և հարված ստանում ա էդ ֆորմատը, իսկ դա գրեթե բացառիկ կազմակերպություն ա, որտեղ Թուրքիան ու Ադրբեջանը չկան: Եվ ծագում ա մի շրջանում, որում բավականին խորացել ա վրաց-ադրբեջանական տարածքային հարցը Գարեջիի համալիրի առիթով և ադրբեջանցի պատմաբաններն արդեն Թբիլիսին են իրանցը հռչակում: Իսկ որ վրացական քաղաքական տիրույթում թուրքական և ադրբեջանական լոբբինգը բավականին մեծ ա, նորություն չի: Դե, ռուսներն էլ ինչպես միշտ, հերթական անգամ օգտագործվում են թուրքական խաղում, և դրա դեմ անգամ արդեն անզոր են»: |